gegužės 28, 2009

Marcus Miller - Free (Feat. Corrine Bailey Rae) (2008)

Kai painiavos išsipina, viskas aiškėja, bet be jokių aliuzijų į ramesnį gyvenimą. Kai tam tikras gyvenimo slenkstis kilsteli per aukštai (o, galbūt, ir per žemai nuleidžia), tave kaip mat pritrauks prie žemės, ten kur tavo vieta. Svarbu tik palaukti. O jei jau sulauksi - nei nepajusi.


Markusas Mileris. Vienas iš tų žmonių, kuriam nereikalingas nei pigus populiarumas, nei išsišokimas, nei mainstream'as.
Tai žmogus, kuris savo rankomis (tiesiogine ta žodžio prasme) išsikovojo didžiulį pripažinimą mūsų mažoje planetoje. Žmogus, kuriam teko dirbti ir muzikuoti su nesuskaičiuojama gausybe praeities ir dabarties džiazo, roko, rnb legendų. Žmogus, kurio Grammy statulėlių kolekcija sunkiai besuskaičiuojama. Ir visa tai pelnytai ir neperdėtai.
Marcus Miller groja klarnetu, saksofonu, klavišais, dainuoja, tačiau labiausiai žmonės myli jį, kai rankose žiba ir nuostabiai prabyla laikoma bosinė (nesvarbu, keturstygė, penkiastygė ar šešiastygė) gitara.
Kūrinys "Free" iš vieno paskutinių albumų, nėra pačio Markuso kūryba. Tai senutėlis klasika tapęs rnb daininikės Deniece Williams gabalas. Šį kart jis suskambėjo taip šviežiai, kokybiškai ir maloniai mano ausiai, kad priedainį niūniavau net(!) žiūrėdamas čempionų lygos finalą. Prie to prisidėjo ir greit įsimylima britų soulo/džiazo atlikėja Corrine Bailey Rae, su kuria susidūriau dar gerokai anksčiau nei su pačiu Markusu.
Laisvės Jums. Jau, beveik, atėjusios vasaros proga.

"Higher Ground", Live at Montreux @ YouTube

"I'd Like To", Corrine Bailey Rae @ YouTube
"Free", Deniece Williams @ YouTube



gegužės 11, 2009

Savath Y Savalas - Pavo Real (2009)

Kuo ypatingesnis žmogaus liūdesys - tuo paprastesnis ilgesys. Bebaimis, bedalis, aitrus, bet prasmingas. Suprastas, nesuprastas, gyvybingas ar mirštantis. Ilgalaikis, trumpalaikis, skaudus ar saldus. Nesvarbu koks. Jei tik virsta troškimu, o ne troškuliu.



Viešėti pseudo-snobo rašomame pseudo-intelektualiame muzikiniame tinklaraštyje "Ausinukas" du kartus sugeba ne kiekvienas. Tiksliau, kol kas tik vienas. Tai - žavingas vyriokas iš Barselonos - produktyvusis ir originalusis Guillermo Scott Herren.
Savath Y Savalas - vienas iš daugelio Guillermo daromų projektų. Savath Y Savalas - vienas iš įsimintiniausių Guillermo daromų projektų.
Savath Y Savalas tai ne vien Guillermo. Čia yra ir Eva. Ir Roberto. Visi trys - katalonai. Ir tai jaučiasi.
Žmonės jų muziką apibūdina stebėtinai konkrečiai - "catalan acid-folk". O toks gurmaniškas pavadinimas savaime kelia apetitą.
Mano asmeninė patirtis su šia muzika prasidėjo šviežiausiu Savath Y Savalas darbu - "La Llama". Pavasario pradžioje, kuomet viskas taip stebina, kad niekas nebestebina, šis darbas taip pat stebino. Viskuo. Puikiai derantis gyvų, akustinių instrumentų ir švelnus elektroninis garsas, katalonų kalba, aplinkos pojūtis, sunkiai suvokiamas Guillermo Scott Herren garsų žaismas ir prie viso to derantis nuoširdus, šiltas vokalas.
Gardus kąsnis pasiilgusiems kažko neįprasto ir mielo sykiu.

"Zltimo Tren" @ YouTube
Savath Y Savalas @ MySpace
Prefuse 73 @ Ausinukas



  © 2007 - 2011 ausinukas.com

The Media posted is only for promotional purposes, but if you wish for something to be removed please contact: ausinukass [at] gmail.com

Į viršų