sausio 30, 2008

L7 - Crackpot Baby (1999)

O dabar klaupiuosi prieš Jus, merginos, kietos merginos. "Ausinuke" - kąsnelis riot grrrl ir aštrių gitarų. "Ausinuke" - kiečiausia merginų grunge grupė - L7!



Visada gerbiau feminizmą ir riot grrrls judėjimą. Visada mėgau Patti Smith, Siouxsie, Yoko ir tas pačias lietuvaites - Zimbabvės merginas. Visiškai neironizuoju ir nepataikauju.. Tiesiog tikrai gerbiu ir mėgstu.
L7 panos - nelabai senas mano atradimas, užkabinęs nuo pat pirmų drūtų akordų. Nežinau, ar tai pankiškas skambesys, ar abejonių nepaliekantis Donitos vokalas, ar stiprus ir žavingas anarchijos pliūpsnis mane sužavėjo. Greičiausiai, stiprybė visumoje.
Merginos per savo 15 metų (1985 - 2000) padarė daug ir kietai. L7 grojo kartu su Black Flag, Green Day, legendiniu Nick Cave, padarė 8 albumus, malonindavo smagiais skandalais (kelnaičių nusimovimai prieš kameras, vienos nakties nuotykiai su fanais ir t.t.) ir gerai spardė užpakalius seniems puritoniškiems krienams...o pats pavadinimas "L7" turi panašią reikšmę kaip ir šiomis dienomis tarp dvylikamečių mergaičių populiarus skaičius "69"... Žodžiu, nėra čia ką daug taukšti. Geriau įsitikinkit patys, ko merginos vertos. Ir tu, ir tu, vyre.

"Pretend We're Dead" @ YouTube
"Wargasm" @ YouTube
Riot Grrrl @ Wikipedia (EN)
Gap.lt



sausio 27, 2008

R.L. Burnside - Rollin' & Tumblin' (2001)

Nežinau ar mūsų senoliai tokie pat ištvirkę, koks buvo šis.
"Ausinuke" - vienas įdomesnių mano radinių. R.L. Burnside'as. Diedukas gimimo nuo Misisipės. Grojimo irgi. Rimtas reikalas.



Šalia Misisipės yra Hauly Springsas - ne didesnis miestelis negu Šakiai. Gal net kaip Kudirkos Naumiestis. Čia ir gyveno su šeima Robertas Ly Barnsaidas. Robertas ūkininkavo ir gana sėkmingai vertėsi žvejyba (pasitaikė ir nusikalstamos veiklos), o savaitgaliais neatsisakydavo pabrazdinti savo gitaros kokiam plote. Gitara groti išmoko iš Fredo Makdavelio (anas buvo deltos bliuzmenas, gyveno gretimam kaime, tad nuvažiuoti būdavo nesunku). Sako, mokėsi ir iš Muddy Waters. Jis buvo jam beveik giminaitis, beveik pusbrolis.
Grojo grojo, gėrė gėrė žmogus, o rimtesnio susidomėjimo sulaukė jau būdamas brandaus amžiaus, nuo 1990 metų. Tada ėmė tampyti jį jaunimas į koncertus, įrašinėjo, remiksavo..Robertas buvo ant bangos. Vieną dieną begastroliuojant, Robertą ištiko širdies smūgis. Senis išsilaikė, bet daktaras patarė nustot gerti. Nustojo gert - metė ir grot. Užtat toliau grojo jo sūnus, anūkas. Po kurio laiko, 2005 metais, ilgai prasirgęs, seneliokas pasimirė.
Muzika išduoda, jog už viską labiausiai Robert Lee Burnside mėgo bliuzą, geras panas ir viskį. Skoningas, savotiškas ir "purvinas" bliuzas.
"Give me a little time to think, while I mix me another motherfucking drink.."

"Long Haired Doney" @ YouTube

"Shake 'Em On Down" @ YouTube




sausio 22, 2008

Fiction Plane - Two Sisters (2007)

Verkia iš laimės širdis, matant kaip auga vaikai... Ne, nemačiau.
Bet užtat patenkintas likau. Manau ir jūs visai sutiksit, kad gerą sūnų užaugino gerbiamas Stingas.
Čia Joe Sumner, su grupe Fiction Plane.



Apie Fiction Plane žinojau jau senokai. Fiction Plane jau pažįsta Lietuvą. Prieš porą metų, vasarą, čia jie apšildė Stingą. Sako, pavarė neblogai. Bet...tuoj ir užmiršau juos, net nepasidomėjęs daugiau, nepaklausęs.
Visai neseniai, išvydau šiųmetį (na, gerai jau - pernykštį) Fikšian Pleinų vaizdo klipą. Mielai nunešė stogą.
Ir, iš pradžių neatpažinęs, kad dainuoja ir groja būtent Stingo sūnus, aš tiesiog klausiau ir galvojau: "ou..kaip fainai groja..niu veiviškai..kažkas įdomaus". Tačiau tik išvydęs grupės pavadinimą, balse ėmiau sąmoningai girdėti Stingą, o skambesy - The Police. Nežinau, gerai ar blogai, bet būtent tai ir jaučiau: "tai - šiuolaikiškesni The Police..The Police dabarties vaikams". Ši pirmutinė reakcija buvo teisinga. Tik tai tikrai nėra gryna tėvo muzikos kopija. Taip, jaučiasi išties didelė įtaka, tačiau Fikšian Pleinuose išgirdau sunkesnių - alternatyvaus roko, post-grunge sąskambių. O harmonijos..štai kur Joe prilygsta tėvui! Būtent kabinančios harmonijos, ir puikiai valdomas bosas (Stingo mokykla, šypt), labiausiai sužavėjo mane.
Galite lyginti, galite nelyginti. Bet. Vienareikšmiškai - verta paklausyti.

Milijonieriaus sūnus kiaurais batais @ LRytas.lt
"Two Sisters" @ YouTube
"Roxanne" @ YouTube





sausio 21, 2008

Frank Black - Los Angeles (1993)

Ar Tave gydė Dolitlis? Ar Tu tiki į Pixies? Ar leidi sau mėgautis šia nuodėminga muzika? Jei taip, užklydai čia pačiu laiku. Hey! Here Comes Your Men!
"Ausinuke" - Pixies balsas ir veidas - Frank Black.



Charles Michael Kittridge Thompson IV. Tai tikrasis Frank Black - Black Francis vardas. Nuodėminga šikna ir sąžinė jam neleido naudotis tokiu baisiu vardu scenoje. Scenoje, kurioje tyčiomis ar netyčiomis Frenkas sukeldavo siautulingą roko ekstazę, o žiūrovams svildavo nešukuoti plaukai, tekėjo upeliai ir šiurpuliukai.
Beje, turėjo Frenkas gimti kur nors Europoje. Na, kad ir Lietuvoje (nesikuklinkim). Amerikoje jo užtaisas ne itin veikė pilnaskrandžius jaunuolius. Gal net žeidė. Užtat Europos alternatyvaus roko mėgėjai, manau, mielai suteiktų Pixies simbolinę Senojo Žemyno pilietybę. Daug lazdavojo ir svaigo Frenkas, užtat praktiški žmonės jo ir nepamėgo. Tai apie kraujomaišą, tai apie padebesius, tai apie dievulius, banglentes ar lesbietes plaukikes.
Dainuoti mėgsta Frenkas. Su senaisias Pixiais. Su savo "nuosava" koncertine grupe the Catholics. Ir žada naują solinį albumą šiems metams...
Paklausykite nuostabios legendinės baladės apie svajonių miestą.

"Debaser" @ YouTube

"Hey" Live @ YouTube
"Headache" @ YouTube
Frank Black Official




sausio 20, 2008

The Teenagers - Homecoming (2008)

Apžvelgęs padėtį "Ausinuko" balsavime, nutariau atsidėkoti "daugumai". Taip, būtent indie ir elektronikos gerbėjams. Čia bus šioks toks kompromisinis variantas.
Nauji reiveriai. Jungtinis šviežias indie ansamblėlis iš Paryžiaus ir Londono - The Teenagers, su hituku, iš šiemet pasirodžiusio debiutinio albumo "Reality Check".



Netikėta pažintis su Paaugliais įvyko šiąnakt. Už lango pūtė vėjas. Prabudau, radau po nugarą šnypščiančias mobiliojo ausines. Pažiūrėjęs į laikrodį išvydau "4:34". Miegoti nesinorėjo, tad įsikišau ausines ir...užklydau į "Polskie Radio". Čia ir sustojau, nes išgirdau malonius garsus. Tai buvo The Velvet Underground, David Bowie, PJ Harvey ir, galų gale, miela lenkaitė sučiauškėjo kažką apie The Teenagers. Klausiau gana įdėmiai ir šypsojaus: skambėjo dirbtinai paaugliškai ištvirkęs ir kontrastiškai sarkastiškas tekstas, lengvi sintezatoriaus ir gitaros sąskambiai.
Kaip The Teenagers patys teigia ir lygina savo atliekamą muziką? Tai - aistringa dviejų akordų lo-fi indie muzika skirta porno filmo garso takeliui, kuriame vaidintų Džonio Depo žmona Vanessa Paradis. Sakysite, atrodo tipiškai ir kiek nenatūraliai? Gal ir tiesa... Bet paklausyti miela (jaučiu, ypač pavasario, o ne viduržiemio naktį) . Kvepia neišsipildžiusiomis paaugliškomis svajonėmis ir laisve.
"I fucked my american cunt...I love my english romance"...

The Teenagers @ MySpace
"Homecoming" @ YouTube
The Teenagers @ Flickr
"Atelier" @ PolskieRadio.pl



sausio 17, 2008

MC5 - Kick Out the Jams (1969)

Esu iš tų žmonių, kurie mėgsta gręžiotis į praeitį. Atsigręžti per petį. Į praeitį kurioje nepabuvojau. Kuri šaukte šaukiasi: "Ei, žmogau, atsisuk, argi nematai kokie mes buvom šaunūs?!". Matau. Gerbiu. Mėgstu. Vertinu.
"Ausinuke" vieši Motor City Five - MC5. Už novatoriškumą. Už indėlį ateičiai (kad ir kokia ji gavosi). Už tai, jog savo mielai š**inomis rankomis gerai pakriaušė ir pakeitė roko muziką.



Jau tik po , po kurio laiko, ateityje, išsidažę bachurai dainavo "Detroit - Rock City".
Jei ne Jie, Motorų Miestas nė velnio toks nebūtų. Jie pakeitė ir rokenrolą, ir savo gimtą miestą. Jie - The Stooges, su Iggy Pop priešakyje, MC5 ir Up. Na, dar galime pridėti ir šutvę vietinių to meto Detroito anarchistų ir jipių. To ir pakako nutraukti storas ir kvailas ap(si)ribojimų grandines. Pakeisti skonio sampratą. Įsimaišyti tarp taikių hipių ir sukelti spalvingą, purviną, šoko terapijos fiestą. Išjudinti katile sustingusią košę. Įpilti ten laisvės ir aistros. Suteikti rėmus ateityje atsirasiančiam metalui. Padaryti pankroko prototipą. Gerai nusispjaut ant viso neteisybės š***.
Žvilgtelkit atgal dažniau, vaikai.

MC5 Gateway
"Kick Out the Jams" @ YouTube
"Ramblin Rose" @ YouTube
The Stooges/Iggy Pop Official
Up Against the Wall Motherfuckers @ Wikipedia :)



sausio 15, 2008

United Future Organization - Dans ce Desert (2000)

Ar seniai ragavai Japonijos? Japonijos, nelabai kvepiančios Japonija? Japonų su prancūziška Saint Germain Cafe maniera? Ne?
Paveizėk. Čia Tau ne sake, nei šildyti nereikės. Viskas nuslys skaniau. Čia UFO - United Future Organization.



Viskas prasidėjo 1990 metais, kažkuriuose Tokijo pogrindžio klubuose, kuomet ten pirmą kartą sutraškėjo "I Love My Baby (My Baby Loves Jazz)" plokštelė. Pasipylė nuostabūs džiazo sąskambiai. Prie pulto stovėjo daug žadantis trio: japonai Tadashi Yabe, Toshio Matsuura ir prancūzas Raphael Sebbag. Praėjo dar keli metai ir šiuos vardus jau žinojo vakarų Europos ir Niu Jorko džiazo kavinių lankytojai, kuriems šis saldainiukas iš pačių rytų atrodė tikra staigmena...
UFO mielai ir gerai tvarkosi su "savo arkliuku". Arkliukas - kvapnus, modernus rūgštinis džiazas (acid jazz), prisotintas malonių britiškojo trip-hop elementų. Proveržiais čia suskamba latino, bossanova, funk motyvai. Muzikiniai džiaugsmai atpalaiduoja ir neduoda kavytei atvėsti.
Šiandienos acid jazz/nu-jazz scenos dievukai kaip Kyoto Jazz Massive, Jazzanova, Nicola Conte, dZihan & Kamien po truputį stumia savo pirmtakus į užmarštį...bet..jau kuris laikas mėgaujuosi ledendiniu, geriausiu UFO įrašu - "Bon Voyage". Šiandienos daina būtent ir yra iš šio albumo.
Japoniškai prancūziška - miela be galo. Neužmiršit.

"The Planet Plain" @ YouTube

"United Future Airlines" @ YouTube



sausio 14, 2008

Reverend Horton Heat - Baby I'm Drunk (1998)

Metu į "Ausinuką" vieną iš geresnių ir mažiau žinomų kozirių. Apie šį, Tave iš koto išversiantį, stilių dar nerašiau. Užtat, dabar surask minutėlę, paskaityk ir paklausyk. Čia psychobilly ir rockabilly, priešakyje su Reverend Horton Heat.



Ką gi. Vienareikšmiškai galiu teigti, jog psichobilis yra vienas geriausiai užpakaliukus ir kojytes krutinančių muzikinių stilių. Čia rasi ir kada galva papurtyt, ir kada "pasipogint", ir kada sušokti svingą ar rokenroliškus judesiukus, kaip "rock step, triple step". Kojos pačios kilnojasi. Unikalus dalykėlis.
Moksliškai teigiant, psychobilly yra pankroko, 50ųjų rockabilly, bliuzo, rokenrolo mišinys. Būtinas kontrabosas. Ir "pompadoriška" šukuosena.
Susiformavo Anglijoje, kartu su visa pankroko banga - 70aisiais. (Taip, taip...visa muzika yra hibridinė.. Hibridai iš hibridų, o iš tų hibridų - dar vieni hibridai. Taip, jau yra, maišosi kultūros, rasės... O populiariajai muzikai nuo to tikrai ne blogiau. Netgi geriau. Polinkis maišyti veda į puikius naujus ir įvairialypius stilius).
Pristatau Jums vienus ryškiausių šios scenos atstovų - amerikiečius Reverend Horton Heat. Tai nuo 1985 metų svinguojantys humoristai, save pristatantys kaip "country-fed punkabilly". RHH ypač populiarūs įvairiuose garso takeliuose. Jų muzika lankėsi Flinstountų, Eiso Ventūros filmuose ir dar krūvoje populiarių kompiuterinių žaidimų, kaip "Tony Hawks" serija, "Guitar Hero", "Motorstorm" ir bla bla bla, ir tė tė tė.
O dabar galite pasimokyti, kaip profesionaliai reikia teisintis dėl savo neblaivumo, mielieji jaunuoliai. Krestelkit savo darbo alinamus klubus pagal šiuos karštuolius.

Reverend Horton Heat @ MySpace

Psichobilly @ Wikipedia (EN)



sausio 10, 2008

Soundgarden - Black Hole Sun (1994)

Krypstant į asmeniškumus, galiu pasakyti: pristatysiu savo mėgiamiausią grunge grupę ir bene mėgiamiausią savo mamos dainą.
Užeik į artimą širdžiai sodą. Tai - Soundgarden. Čia rasi Savo kampą.



Keista, bet dar pamenu, kaip būdamas gal kokių 5 metų čiupinėjau šviežiai nusipirktą tėvelių kasetę. Labai keistas ir baugus atrodė man tada jos viršelis. Muzika keista, nepatraukli... O tėveliai ją pasikvietę draugus perklausė, kažką apie skambesį kalbėjo, jiems, matėsi, patiko.. Lenda akimirkos dabar kadrais, padrikai. Tai buvo Soundgarden - "Superunknown", turbūt geriausias šių Sietlo vaikinų darbas. Matyt, kažkokie, praeities įtakoti pasamoningi veiksniai, vaikystėje nenoromis klausytas labiau į alternatyvų metalą linkęs grunge, ir lėmė tai, jog Soundgarden aš pamėgau labiau nei kokią Nirvaną. Paradoksalu, bet taip jau atsitiko.
O dabar...visad nušvintu kur nors išgirdęs Soundgarden. Apima keistai jauki euforija, pakyla spaudimas, kažkuriame minčių stalčiuje nejučiomis mintyse imu dėlioti kokį nors savitą, kreivą (tradicinį) "žvyro" dainos klipą (kad lengviau įsivaizduotumėte, žiūrėkite žemiau pateiktuosius), vaizdus. Įaugo. Tik čia Chris'o Cornell'io balsas skamba taip tikrai (dabartinė jo grupė Audioslave man nesukelia tiek teigiamų pojūčių).
Tegul Tave įsiurbia Black Hole Sun. Ta akimirka apsals.
Jei esi Tai bandęs - prisimink.

Soundgarden @ Wikipedia (EN)

"Black Hole Sun" @ YouTube
"The Day I Tried To Live" @ YouTube
Audioslave @ Wikipedia (LT)



sausio 08, 2008

Ted Nugent - Cat Scratch Fever (1977)

O Šitas Vyrukas labai mėgsta pupytes, katytes, save, savo Ameriką, savo šautuvus, savo gitaras ir sulaukęs senatvės gailisi, jog netarnavo Vietname. Simaptijų (bent jau man) tuo jis nekelia, bet grojo Šitas Vyrukas velniškai gerą rokenrolą. Ir aš už tai jam atleidžiu. Šitas vyrukas yra Ted Nugent.



Super-jankis Tedas visada stiprina atitinkamus ispudžius. Ypač, žvelgiant į galingus 60ųjų ir 70ųjų amerikietiškus sportinius automobilius, beūžaujant su rokenroliška draugija rokenroliškame vakarėlyje, kuris kvepia nostalgija "Gimiau per vėlai"... Apskritai, geriausią tokios muzikos sielą man atspindi filmas "Dazed and Confused".
70's. Taip, tai ir yra toji dvasia. Prie sąrašėlio dar pridėkime Foghat, Thin Lizzy, Deep Purple, Lynyrd Skynyrd, Rick Derringer, The Allman Brothers Band..ir būtų galima išeiti iš proto.
Čia - kiečiausias Gonzo (pravardžių turi jis "n") kūrinys.
Neužsikrėsk tik!


sausio 07, 2008

Burial - Etched Headplate (2007)

Kartais nieko nėra geriau, kaip pasinerti į trapų garsų ir apmąstymų pasaulį, užmušant akimirkos svarbumą. Mintys kyla ir liejasi girdint Burial.
Taip. Tai jis. Mistinis ir nematomas asmuo, šiuo metu purtantis elektroninės muzikos rūsius ir keliantis susižavėjimą ne tik elektroninės muzikos gerbėjams...



Pasak pačio Burial, apie tai, kas jis, žino tik penki žmonės. Niekas nieko nematė. Tik girdėjo. Tai įnešė šiokios tokios sumaišties...ir privertė susimąstyti. Tuo tarpu pats Burial kuria stebuklingas urbanistinės nakties nostalgijos, liūdesio, šviežumo, nuoširdumo ir rytinių sapnų persmelktus elektroninės muzikos himnus. Tai jis darė pasitelkęs daug pranašaujančiu dubstep ginklu...ginklas šauna giliai ir neskausmingai. Ginklas kvepia pilkšvu, tačiau spalvingu ir plačiu ambient'u (aplinka), UK garage vokalo aidais iš po gilių betoninių dausų ir "senoviniais", nepaliestais garsais iš reivų.
Nežinia ko tikėtis iš paslaptingojo Burial ateityje, bet tai ką jis padarė 2007-aisiais - nepakartojama. Pakanka paminėti kaip toks, šiuolaikinėje muzikoje įtakingas asmuo, BBC dydžėjus Gilles Peterson, Burial darbą "Untrue" įvertino kaip vieną geriausių '07ujų muzikinių albumų. Ir ne tik jis. Įvertinimai aukščiausios prabos. Aplamai, tai turbūt pirmasis dubstep albumas, kurio kūriniai buvo išgirsti ir teigiamai įvertinti netgi mainstreaminėje auditorijoje, transliuoti pasaulio radijuose. O buvo ir yra tikrai už ką.
Įsijunkit daugiau "žemų", garso, užsikaiskit arbatos ir paklausykit.

Daugiau apie Dubstepą @ ore.lt
Daugiau apie Burial "Untrue" @ stanevicius.lt
Interviu su Burial @ thewire.co.uk


sausio 05, 2008

Build An Ark - Dawn (2007)

Tiek žmonių - muzikantų viename įraše, "Ausinuke" aš dar netalpinau... Susipažinkit. Jų trisdešimt (taip, jūs gerai pastebėjote, nuotraukoje mažiau - visi netelpa). Iš viso pasaulio. Jie muzikuoja kartu ir tuo džiaugiasi. Jie - Build An Ark.



Build An Ark kolektyvas ypatingas. Tai ne šiaip sau bigbendas ar kokia tai rinktinė. Čia visi šie žmonės savo noru. Build An Ark projektas, įgavęs kone komunos formą, kur visi nori būti, gyventi kartu. Build An Ark sakosi statantys rytojų, kuriantys "kūrybišką sielos muziką"... (daugiau apie tai - čia, beveik iš kolektyvo vadovo Carlos Nino lūpų).
Praėjusiais metais, 2007-aisiais, Build An Ark sutvėrė nuostabų albumėlį. Vadinasi jis "Dawn". Albumėlis iš didžiosios A. Tai ką išgirdau, iškart pakerėjo. Kūrinių koncepcija - neeilinė. Tai folklorinio jazz fusion ir elektrinio nu-jazz sintezė. Tai maži ir šiltą energiją skleidžiantys garsai iš viso pasaulio, susipinantys į pačią tikriausią muzikinę Aušrą. Įgavusią visiems suprantamą, modernistinį, šiuolaikinį pavidalą. Tokį saulėta ir gerą. Peaceful. Dvasingas džiazas.
Verta išgirsti.
(Pššt: O jie dar ir į Lietuvą žada užklyst).


sausio 03, 2008

Axis - Radiophonic (2005)

Netyčiomis užtikęs Partyzanų netleible jau gana senokai nemokamai platinamą senąjį gerąjį Axis singlą-hitą ir naujus Axis dainos "Waste" remiksus, negalėjau tuo nepasidžiaugti "Ausinuke"... Vieni galbūt tai tik atras, kiti - atras iš naujo, tačiau geros, ir dar lietuviškos, muzikos nebus per daug.



Šiais laikais Lietuvoje yra madinga sakyti, jog Šiauliai ir jų rokenrolo dirbtuvės - lietuviškasis Mančesterio analogas... Kad ir kaip (ne)gaila - prie madingųjų prisijungsiu ir aš, nes to paneigti tiesiog neįmanoma. Ką gi. Vardai kalba už save patys (chronologiškai): BIX, LYGIAILYJA, GIN GAS, Brainers, Axis ir, visai neseniai prie šios šutvės prisijungę, jaunieji ir daug žadantys The Colours of Bubbles. Šį kartą šneka eis apie, turbūt, aktyviausiai/solidžiausiai šiuo metu veikiančius - Axis.
Su savo gabalu "Radiophonic" nugalėję Latvijoje organizuotame "Baltic Chart 2006 – Nokia Open Stage“ jaunų grupių konkurse, šiauliečiai ilgai netrukus patraukė į užsienius.
Šiuo metu vaikinai, t.y. grupės branduolys - Aurimas Bavarskis ir Mantas Ceskauskas, apsistoję ledo ir ugnies šalyje - Islandijoje. Patyliukais ten besidarbuodami, Axis įrašė keletą naujų kūrinių (juos galite išgirsti čia) ir ėmė triukšmingai lysti lauk. Su vienu iš jų - "Waste" (jis man iš visų bene labiausiai patinka), BBC organizuotame jaunų ir talentingų atlikėjų iš viso pasaulio konkurse "The Next Big Thing 2007", Axis pateko tarp 20 geriausiųjų. Taip pat, kaip tik per šias Kalėdas, Partyzanuose pasirodė "Waste" remiksų rinkinys, kuriame galima išgirsti puikius lietuvaičių Few Nolder, Golden Parazyth ir, beveik Axis grūpės nario, Vyčio Purono darbus.


sausio 02, 2008

The Vaselines - Dum-Dum (1989)

Su Naujais!
Po šventinio maratono, niekeno nelauktas į eterį grįžta "Ausinukas". Išsipaipaliojęs ir iškart einantis prie reikalo.

The Vaselines - mažas naujas atradimas. Tai grupė, savo gyvavimu savotiškai (šypt) man primenanti lengvas ir neilgas pagirias.



Vazelinai tikriausiai turėjo būti viena iš tų daugelio garažinių grupių, kurių buvimas žinomas tik garažą aplankiusiems ar ten kažkur augusiems cigarečių ir rokenrolo žmonėms. Taip, tos grupės išties yra "trū" (šypt2).
Vazelinų duetas ir būtų likęs žinomas savo Belšile, Škotijoje...jei ne Kurt Cobain. Šitas paėmė ir, 1992 metais, apie jau išsiskirsčiusius Vazelinus sužinojo visi Nirvanos fanai.
Nirvana sugrojo tris The Vaselines dainas: Sun of a Gun, Molly's Lips, Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam (originaliai - Jesus Wants Me for a Sunbeam). To pasekoje Vazelinai "buvo priversti" trumpam atsikurti, tam kad koncerte Škotijoje, Edinburge, kartu su Nirvana, atliktų šiuos kūrinius.
Vazelinai tapo ir liko mistine grupe, įtakojusia muzikos genijų. Išliko tik muzika...
Kietieji muzikologai tai vadina kažkuo tokiu tarp proto-grunge ir įžūlaus indie pop.
O aš ją pavadinčiau twee punk. Skamba, tarsi (skambiai tariant), truputį indie prisiklausęs, Iggy Pop, su savo seserim dvyne, groja šyzo-rokenrolą.



  © 2007 - 2011 ausinukas.com

The Media posted is only for promotional purposes, but if you wish for something to be removed please contact: ausinukass [at] gmail.com

Į viršų